آموزش تصویری نصب آفیس ۲۰۱۶

آموزش تصویری نصب آفیس ۲۰۱۶

Microsoft Office 2016 Pro Plus VL یک مجموعه اداری در برگیرنده نرم‌افزار های یکپارچه برای سیستم‌ عامل‌ های مایکروسافت ویندوز ساخته شده است.
نسخه نهایی آفیس ۲۰۱۶ تفاوت چندانی با نسخه قبلی یعنی ۲۰۱۳ ندارد؛ مایکروسافت این مجموعه را به نحوی طراحی کرده که کاربر بتواند بهره وری بیشتر و همکاری سریع تری داشته باشد . در نسخه جدید، مایکروسافت به چند کاربر اجازه می دهد تا بصورت همزمان روی یک پروژه مشترک کار کنند.

🙂 :rose:  :heart:

فرایند نصب

متاسفانه مایکروسافت نسخه آفلاین آفیس ۲۰۱۶ را برای دانلود ارائه نکرده است و تنها روش نصب آن توسط برنامه نصب آنلاین آفیس به نام Click-To-Run Installer یا C2R است. بنابراین در زمان نصب به اینترنت نیاز دارید.

:scratch: :negative:  :good:

برای نصب تنها کافی است برنامه نصب آنلاین را اجرا کنید و منتظر بمانید. تمام عملیات نصب به طور خودکار انجام می‌­شود و نیازی به وارد کردن هیچ داده‌­ای ندارید.


فعال سازی آفیس

پس از اولین اجرا باید برنامه را فعال ­سازی کنید. روی گزینه “Enter a product key instead” کلیک کنید و از کد زیر برای فعال ­سازی نسخه پیش نمایش استفاده کنید:

NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG

:mail: B-)  :yahoo:


رنگ­‌بندی‌­های جدید در آفیس ۲۰۱۶

مایکروسافت هنگام ارائه نسخه ۲۰۱۳ آفیس نیز نسخه پیش­‌نمایشی برای بازخورد نظرات کاربران ارائه داد. در آن زمان شفافیت Aero Glass از رابط کاربری آفیس حذف شده بود که با بازخورد منفی کاربران رو به رو شد. در نسخه پیش نمایش آفیس ۲۰۱۳ بیشتر فضای برنامه با رنگ سفید پر شده بود. مایکروسافت در نسخه نهایی دو رنگ­بندی خاکستری روشن و تیره (Light Gray, Dark Gray) را نیز به برنامه اضافه کرد ولی کاربران هنوز از فضای سفید زیاد در رابط کاربری ناراضی بودند.

این بار مایکروسافت دو رنگ­‌بندی جدید به این برنامه اضافه کرده و تعداد آن­‌ها را به پنج عدد رسانیده است.

:mail: B-)  :yahoo:

رنگ­‌بندی پیش فرض آفیس ۲۰۱۶ Colorful نام دارد. در این رنگ‌­بندی مشکل فضای سفید برطرف شده و علاوه بر این هر برنامه از آفیس دارای رنگ متفاوتی است. رنگ­بندی Light Gray همانند نسخه قبل است ولی نسخه Dark Gray به Medium Gray تغییر نام داده و رنگ­‌بندی Dark Gray جدیدی به رنگ‌بندی‌­ها اضافه شده که بر خلاف قبل واقعا تیره است. رنگ سفید همچنان قابل انتخاب است ولی دیگر رنگ پیش فرض نیست. برای تغییر رنگ­‌بندی برنامه می توانید به آدرس File -> Account -> Office Theme مراجعه کنید. پس از انتخاب هر رنگ­‌بندی بدون نیاز به تایید تغییرات اعمال خواهند شد.

حتما بخوانید این آموزش را در فایل چند :  ایمیل های اسپم و ناخواسته در یاهو

:heart: :bye:  :good:  :good:


حذف حروف بزرگ در عنوان تب­‌ها

یکی از موارد مورد انتقاد دیگر آفیس ۲۰۱۳ بزرگ بودن عناوین تب‌­های بالای صفحه بود. در آفیس ۲۰۱۶ این اشکال برطرف شده و عناوین نوار بالای صفحه به صورت عادی نمایش داده می‌­شوند.

🙂 :negative:


دستیار جستجو در آفیس ۲۰۱۶

شاید یکی از اولین تغییراتی که در نسخه جدید آفیس خواهید دید کادر جستجویی است که در گوشه بالا سمت راست برنامه اضافه شده است. با نوشتن هردرخواستی در این کادر لیستی از قابلیت­های مربوط با آن نمایش داده می­شود.

:yes: :whistle:  :scratch:


تنظیمات به روز رسانی

بر خلاف نسخه ۲۰۱۳در این نسخه از آفیس می توانید به روز رسانی خودکار را غیر فعال کنید و تاریخچه به روز رسانی‌های گذشته را ببینید. برای این منظور به بخش File -> Account بروید تا گزینه Office Updates را مشاهده کنید.


حذف برخی از تنظیمات حریم خصوصی

در این نسخه تعدادی از تنظیمات حریم خصوصی از قسمت Trust Center حذف شده است. این تنظیمات در آدرس زیر قابل دسترسی هستند:

File -> Options -> Trust Center -> Trust Center Settings

تصویری از تنظیمات آفیس ۲۰۱۳:

و تصویر همان صفحه در آفیس ۲۰۱۶:

همانطور که مشاهده می‌کنید پنج مورد از تنظیمات در نسخه جدید حذف شده است.

راهنمایی در مورد حریم خصوصی

همانطور که دیدید مایکروسافت مواردی را از تنظیمات حریم خصوصی حذف کرده است ولی در عوض امکان جدیدی برای راهنمایی کاربران در مورد حریم خصوصی در نوار Message Bar به این نسخه از آفیس اضافه کرده. در تصویر زیر می‌توانید گزینه “Show Policy Tip in the Message Bar. Turning this off will disable all Policy Tips unless your organization requires it” را مشاهده نمایید.

سپاس که از myp30 دیدن می کنید.

منتظر مطالب بعدی من در این سایتباشید.

این مقاله با کمک از وب سایت گوگل و گردو  در گروه سایت رایانه من جمع آوری ، ویرایش و تکمیل سازی شده است.

phamed
۲۲ دی ۱۳۹۵
23 بازدید