فعال کردن حالت تبلت در ویندوز۱۰

فعال کردن حالت تبلت در ویندوز۱۰

قابلیت کانتینیوم ویندوز ۱۰، به صورت پویا زمانی که از یک صفحه‌ی لمسی استفاده کنید یا زمانی که صفحه کلیدی را به تبلت یا رایانه‌ی هیبریدی متصل یا جدا می‌کنید، از دسکتاپ سنتی به رابط کاربری مدرن جابه‌جا می‌شود. اما اگر از رایانه‌ی شخصی دسکتاپ استفاده می‌کنید و خواستار نرم‌افزارهای تمام صفحه و صفحه‌ی شروع با کاشی‌های زنده هستید، باید دکمه‌ی Tablet Mode را بزنید.

windows_10_tablet1

اکشن‌سنتر جدید ویندوز ۱۰ را با کلیک بر روی آیکن موجود در سمت راست نوار وظیفه باز کنید و دکمه‌ی Tablet Mode را بزنید. با این کار، همه چیز از دسکتاپ حذف شده و بین آیکنهای منوی استارت، کورتانا و تسک ویو فاصله می‌افتد. حالا در صورت باز بودن پنجره‌ی نرم‌افزار خاصی، برای نمایش نرم‌افزارهای تمام صفحه و صفحه‌ی شروع، دکمه‌ی استارت را بفشارید. اگر خواستار نمایان کردن آیکن نرم‌افزارهای پین شده به نوار وظیفه هستید، در ادامه‌ی مقاله به طریقه‌ی نمایش آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سفارشی سازی حالت تبلت

windows_10_tablet

زمانی که در حال استفاده از دستگاه هیبریدی هستید، ویندوز ۱۰ به طور هوشمندانه بین حالت سنتی و مدرن جابه‌جا می‌شود. اما در صورتی که همیشه قصد استفاده از حالت تبلت را ندارید، می‌توانید نحوه‌‌ی اجرای ویژگی کانتینیوم را هم به وسیله‌ی ویندوز سفارشی بسازید!

به سادگی عبارت Tablet Mode را جستجو کنید و Tablet Mode Settings را از میان گزینه‌های نمایان شده، انتخاب کنید. در این بخش از تنظیمات، شما قادر به فعال کردن حالت تبلت و تعیین نحوه‌ی جابه‌جا شدن به این حالت از طریق بخش When this device Automatically switches tablet mod on or off هستید. شما همچنین می‌توانید در صورت تمایل، با غیرفعال کردن گزینه‌ی Hide app icons on the taskbar in tablet mod، از مخفی شدن آیکنهای نوار وظیفه هنگام جابه‌جا شدن به حالت تبلت جلوگیری کنید. به علاوه، می‌توانید نحوه‌ی راه‌اندازی سیستم با حالت تبلت و دسکتاپ را هم از طریق When I sign in موجود بخش یاد شده، تنظیم کنید.

حتما بخوانید این آموزش را در فایل چند :  آموزش بالا بردن کیفیت تصاویر در wordpress

منبع سایت (سایت پی سی)

tuhg ;vnk phgj jfgj nv ,dkn,c۱۰
feeal krdn halt tblt dr vindoz۱۰
تمکین وضع الجهاز اللوحی فی ویندوز ۱۰
Windows 10-da tablet rejimini aktivləşdirin
在Windows 10中启用平板电脑模式
Enable tablet mode in Windows 10
Paganahin ang tablet mode sa Windows 10
Activer le mode tablette dans Windows 10
ტაბლეტის რეჟიმის ჩართვა Windows 10-ში
Aktivieren Sie den Tablet-Modus in Windows 10
विंडोज ۱۰ में टैबलेट मोड सक्षम करें
Abilita la modalità tablet in Windows 10
Windows 10でタブレットモードを有効にする
فعال کردن حالت تبلت در ویندوز۱۰
Включить режим планшета в Windows 10
Omogočite način tabličnega računalnika v operacijskem sistemu Windows 10
Habilitar el modo tableta en Windows 10
เปิดใช้งานโหมดแท็บเล็ตใน Windows 10
Windows 10’da tablet modunu etkinleştir

phamed
۵ مهر ۱۳۹۵
9 بازدید