پرینتر مناسب برای چاپ تصاویر

پرینتر مناسب برای چاپ تصاویر

کیفیت چاپ عکس با پریتنرهای جوهر افشان به پای پرینترهای Photo برسد، اما حداقل در حال حاضر می توان گفت که کیفیت چاپ عکس با این دو ، تفاوتهای قابل ملاحظه ای دارد.

اگر کیفیت چاپ عکس در پرینترهای جوهر افشان رنگی، در حال نزدیک شدن به عکسهای واقعی باشد ، Photo Printer ها از هم اکنون کیفیتی مشابه واقعی تولید می کنند.

Image result for ‫پرینترهای جوهر افشان رنگی‬‎

بنابراین اگر می خواهید کیفیت چاپ عکس شما مانند عکسهای واقعی باشد ، انتخاب یک PhotoPrinter را باید مد نظر قرار دهید.

قیمت پرینترهای عکس بین ۸۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ تومان است که نسبت به پریتنرهای جوهرافشان هم قیمت ، کندتر هستند.بسیاری از این پرینترها بیش از ۴ کارتریج رنگی دارند.

یعنی کارتریج اضافه ای با رنگ فیروزه ای کمرنگ یا بنفش کمرنگ نیز به ۴ کارتریج استاندارد خود (فیروزه ای، بنفش، زرد و سیاه = CMYK ) افزوده اند.

 

 

حتی برخی پا را فراتر گذاشته اند وکارتریجهای دیگری با رنگ قرمز یا آبی نیز دارند.داشتن کارتریج اضافه باعث وسعت Gamut پرینتر میشود و در نتیجه پرینتر میتواند طیفهای رنگی بسیار دقیقتری (مثلا در مورد آسمان یا پوست بدن) ایجاد نماید.

اما باید دانست که داشتن کارتریجهای رنگ اضافه ، تضمین کننده کیفیت بهتر نیست و بسیاری از این پرینترها با داشتن ۴ کارتریج استاندارد، قادر به چاپهای بسیار عالی و بی نقص می باشند.

برخی از پرینترها یک کارتریج اضافه رنگ خاکستری نیز دارند که برای چاپ طیف خاکستری دقیق استفاده می شود .اگر شما به چاپ عکسهای سیاه و سفید خود نیاز دارید ،باید به این سری پرینترها نیز فکر کنید.

 

 تنها یک پرینتر برای چاپ عکس می خواهید یا چیزی بیشتر از آن می خواهید؟

راهنمای خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس

چیزی به عنوان یک پرینتر برای چاپ عکس به صورت اختصاصی و نیمه اختصاصی به صورت یکجا وجودندارد. اما برخی از پرینترهای چاپ عکس اختصاصی علاوه بر پرینت عکس ، دارای کارکردهای دیگری نیز میباشند.

اکثر آنها منوهایی ابتدایی دارند که می توانند عکس را برش داده ، قرمزی چشم را حذف کرده و کارهایی ازاین قسم انجام دهند. بعضی پرینترها ، گزینه های ویرایشی زیادی دارند ، مواردی که به صورت یک کیوسکعکس خانگی در آمده اند، برخی حتی یک صفحه لمسی بزرگ دارند که به سادگی دستورات شما رادریافت می کنند.

برخی نیز دارای حافظه ی کافی برای ذخیره ی صدها عکس هستند، طوری که می توانید پرینتر را با خودحمل کرده و عکس هایش را به دیگران نشان داده و آنها را در محل مورد نظر چاپ کنید.

Image result for ‫پرینترهای چاپ عکس‬‎

در نهایت اینکه،برخی پرینترهای چاپ عکس در داخل وسایل دیگر تعبیه می شوند، وسایلی همچون قاب عکس یا یکدوربین عکاسی. پرینترهای نیمه اختصاصی چاپ عکس امتیازاتی همانند مدل های اختصاصی ندارند.

اما این قابلیت ها جزء مشخصه های آنها می باشند. این پرینترها نیز قادر به پرینت اسناد کاری استانداردهستند، اگر چه این کار هدر دادن توانایی ها و بهره وری از آنها می باشد – مانند اینکه از یک پورشه ی جدید به عنوان یک خودروی شهری استفاده کنیم.

برخی از مدل ها نیز برای کار بعنوان پرینتر های اداری استاندارد مناسب تر از بقیه هستند و این اساساًبه این خاطر است که وقتی کاغذ معمولی را با براق عوض می کنید، باید کارتریج جوهر را نیز خارج کنید.

اگر باید از یک پرینتر چاپ عکس نیمه اختصاصی هم برای پرینت های اداری و هم پرینت عکس حتی بصورت پاره وقت استفاده کنید، باید حتماً مدلی را انتخاب کنید که براحتی قادر به تعویض کاغذ عکس و کاغذ ساده باشید.

 در روز تقریباً چند صفحه پرینت میکنید ؟

قانون معمول پرینترها این است که بفهمیم سیکل کاری ماهانه ی پرینترها (حداکثر تعداد پرینتی که در ماه می گیرید) و سیکل پیشنهادی آن چه اندازه است ، و همچنین مطمئن شوید سیکل کاری پیشنهادی ازآنچه شما می خواهید پرینت کنید، بیشتر است.

حتما بخوانید این آموزش را در فایل چند :  pokemon go فیلتر شد

راهنمای خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس

متاسفانه اعمال این کار در مورد اکثر پرینترهای اختصاصی و نیمه اختصاصی چاپ عکس غیر ممکن است.اکثر سازندگان ، سیکل کاری را برای این پرینترها اندازه گیری نمی کنند.

همانند سازندگان خودرو که نمی گویند هرچند وقت یکبار باید تعویض روغن انجام دهید، و غیر موجه عمل می کنند. ولی قاعده ی کلی برای این پرینترها این است : اگر به اندازه کافی پرینت می کنید پس باید به سیکل کاری آن بیشتر توجه کنید و اگر سازنده ی پرینتری سیکلش را اعلام نکرد، آن را نخرید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مراکز فروش پرینتر مراجعه کنید و به دنبال پرینتری برای چاپ عکس های حرفه ای بگردیم.

با پرینتر چه اندازه ای، احساس راحتی می کنید؟

پرینترهای اختصاصی چاپ عکس، که ارزان قیمت هستند ، اندازه های مختلفی دارند از مدل کوچک جیبی گرفته تا مدل های بسیار بزرگ.

اگر می خواهید پرینترتان را در مناسبانی مثل میهمانی ها یا بازی های ورزشی با خود همراه داشته باشید، باید اندازه ای را انتخاب کنید که محل آن برایتان مشکل نباشد.

این نکته را در نظر بگیرید که آیا باید با استفاده از باتری از آن استفاده کرد.
اگر چنین است، باید مطمئن شوید که باتری آن موجود باشد و این نکته را بدانید که با یک شارژ پُر چه تعداد عکس می توانید چاپ کنید.
پرینترهای نیمه اختصاصی چاپ عکس بسیار بزرگتر از اکثر جوهر افشان های استاندارد هستند، زیرا این پرینترها به طور اختصاصی برای چاپ بر روی برگه هایی به بزرگی ۱۹*۱۳ اینچ و در بعضی موارد برای چاپ صفحات تبلیغاتی طراحی شده اند. به غیر از اندازه ی خود پرینتر ، برخی از پرینترها نیاز به فضای اضافه ای در پشت خود نیز دارند.

برای پرینت بر روی کاغذی بزرگ توسط بعضی پرینترهای نیمه اختصاصی چاپ عکس، باید یک برگه را در قسمت جلوی پرینتر قرار دهید.

آنگاه پرینتر آن را به طور کامل به داخل می کشد و عملیات چاپ را انجام می دهد و برگه دوباره به آهستگی از جلوی پرینتر خارج می شود.
اگر به اندازه ی کافی فضای مسطح برای این روش پرینت ندارید؛ باید به دنبال پرینتری باشید که بتواند کاغذ رول بکار ببرد یا کاغذهای اندازه بزرگ را از یک صفحه استاندارد وارد کند و یا هر دو قابلیت را داشته باشد.

 

منابع:

منبع۱

منبع۲

 

 

`vdkjv lkhsf fvhd ]h` jwh,dv
printr mnasb brai chap tsaoir
الطابعه مناسبه لطباعه الصور
Şəkilləri çap etməyə uyğun çap
适合打印图像的打印机
Printer suitable for printing images
Printer na angkop para sa pag-print ng mga larawan
Imprimante adaptée à l’impression d’images
პრინტერისთვის განკუთვნილი დასაბეჭდად გამოსახულება
Drucker geeignet zum Drucken von Bildern
छपाई छवियों के लिए उपयुक्त प्रिंटर
Stampante adatta per la stampa di immagini
画像の印刷に適したプリンタ
پرینتر مناسب برای چاپ تصاویر
Принтер подходит для печати изображений
Tiskalnik primeren za tiskanje slik
Impresora adecuada para imprimir imágenes
เครื่องพิมพ์เหมาะสำหรับพิมพ์ภาพ
Görüntü yazdırmak için uygun yazıcı

`vdkjv ]h` jwh,dv
printr chap tsaoir
طباعه صور الطابعه
Çap şəkillərini çap edin
打印机打印图片
Printer print pictures
Mag-print ng mga larawan ng printer
Imprimante imprimer des images
პრინტერის ბეჭდვითი სურათები
Drucker druckt Bilder
प्रिंटर प्रिंट चित्र
Stampante stampa foto
プリンタの写真を印刷する
پرینتر چاپ تصاویر
Принтер печатает фотографии
Tiskanje tiskalnih slik
Impresora imprime imágenes
พิมพ์ภาพพิมพ์
Yazıcı baskı resimleri

borhani
۱۲ بهمن ۱۳۹۶
53 بازدید

 برچسب ها: