آموزش تصویری کار با نرم افزار الکل ۱۲۰

آموزش تصویری کار با نرم افزار الکل ۱۲۰

اگر کار با نرم افزار Nero کمی برای شما سخت است و تنظیمات زیاد این برنامه شما را خسته کرده است ، پیشنهاد می کنم برنامه  Alcohol 120% را امتحان کنید .  توسط این برنامه شما می توانید با Image گرفتن (ذخیره کردن کل اطلاعات در قالب یک فایل روی هارد دیسک) از سی دی هایی که مرتب از آنها استفاده می کنید، بدون قرار دادن CD در CD-ROM از آنها استفاده کنید، تنها یک کلیک لازم است تا Image با سرعتی در حدود ۲۰۰X اجرا شود.

فیلم آموزشی کار با نرم افزار الکل ۱۲۰

 

ساخت ایمیج

:yahoo: :mail:

اولین کار نرم‌افزار Alcohol ساخت ایمیج از هر سی‌دی یا دی‌وی‌دی است. اگر زمانی خواستید یک دیسک‌نوری را روی هارددیسک نگه‌داری کنید، بهترین روش ساخت یک فایل ایمیج از روی آن است. برای ساخت ایمیج نرم‌افزار را اجرا کرده و از منوی سمت چپ، گزینه Image Making Wizard و سپس درایونوری مبدأ و سرعت را انتخاب کنید. از گزینه Dataype نوع اطلاعات دیسک‌نوری را مشخص کنید. از برگه Reading Options نام ایمیج، محل نگه‌داری، فرمت ایمیج و در نهایت اگر از دی‌وی‌دی ایمیج می‌گیرید، می‌توانید با گزینه Separate Image file every چندین فایل ایمیج با اندازه‌های مختلف بسازید. برای شروع ایمیج‌گیری کلید Start را بزنید.

رایت ایمیج

:mail: :yahoo:

برای رایت یک فایل ایمیج روی سی‌دی یا دی‌وی‌دی، روی گزینه Image Burning Wizard کلیک و فایل ایمیج را انتخاب کنید. در مرحله بعد، سی‌دی‌رایتر یا دی‌وی‌دی‌رایتر را تعیین کنید. تعداد کپی‌ها، متد رایت، سرعت رایت و تنظیمات دیگر را انجام دهید و کلید Start را بزنید.

خواندن ایمیج

:whistle: :yes:

هنگام نصب نرم‌افزار Alcohol یک درایو مجازی به درایوهای My Computer افزوده می‌شود تا با استفاده از آن بتوانید فایل‌های ایمیج را بخوانید؛ انگار که یک سی‌دی یا دی‌وی‌دی درون یک درایونوری قرار داده‌اید. برای خواندن یک ایمیج از بخش Device درایو مجازی را انتخاب کنید. روی آن کلیک‌‌راست و گزینه Mount Image را انتخاب کنید و فایل ایمیج را وارد درایو مجازی کنید. برای خارج کردن ایمیج از درایو مجازی همین روش را استفاده کنید، در عوض گزینه Un-mount Image را کلیک کنید.

مدیریت درایوهای نوری

🙂 :negative:

یک قابلیت این نرم‌افزار مدیریت دیسک‌ها و درایوهای نوری است. گزینه DVD/CD Manager را انتخاب کنید. می‌توانید درایونوری را انتخاب و اطلاعات مربوط به آن مانند انواع سرعت‌ها یا فرمت‌ها را مشاهده کنید.

می‌توانید با این ابزار درایونوری را Eject کنید یا اطلاعات مربوط به دیسک درون درایونوری را ببینید.

پاک کردن دیسک‌نوری

:negative: :scratch:

یکی دیگر از ابزارهای Alcohol پاک کردن دیسک‌های قابل پاک‌‌شدن یا Erasable است. روی گزینه Erase Wizard کلیک و درایونوری را انتخاب کنید. متد و سرعت پاکسازی را انتخاب و کلید Erase را بزنید.

ساخت ایمیج بدون درایونوری

B-) :mail:

با استفاده از ابزار Extra Wizard می‌توانید از اطلاعات هارددیسک روی همان هارددیسک یک فایل ایمیج بسازید. این روش برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات و کپی روی هارددیسک دیگر یا حافظه فلش بسیار سودمند است. ابزار Extra Wizard را انتخاب کنید. در مرحله بعدی فایل‌هایی را که می‌خواهید در قالب یک فایل ایمیج درآیند، انتخاب کنید. در مرحله بعد، محل فایل ایمیج خروجی و فرمت آن را انتخاب و Start کنید.

حتما بخوانید این آموزش را در فایل چند :  پرونده های فقط خواندنی Notepad++

آموزش ایمیج گرفتن با نرم افزار Alcohol 120%

:mail: B-)

۲. Alcohol 120% بیشتر برای ایمیج گرفتن مورد استفاده قرار می گیرد ولی کاربردهای دیگری نیز دارد که به آنها اشاره میکنم .  برای ساخت ایمیج نرم‌افزار را اجرا کرده و از منوی سمت چپ، گزینه Image Making Wizard و سپس درایونوری مبدأ و سرعت را همانند تصویر زیر انتخاب کنید. از گزینه Dataype  (پایین صفحه )نوع اطلاعات دیسک‌نوری را مشخص کنید. از برگهReading Options نام ایمیج، محل نگه‌داری، فرمت ایمیج را مشخص کنید. برای شروع ایمیج‌گیری بر روی کلید Start کلیک کنید .

 

3 رایت - ایمیج CD و DVD با نرم افزار Alcohol 120

 

:negative: :wacko:

۳. همانطور که مشاهده می کنید گرفتن ایمیج آغاز می شود .

4 رایت - ایمیج CD و DVD با نرم افزار Alcohol 120

😥 :yahoo:

 

آموزش رایت کردن ایمیج با نرم افزار Alcohol 120%

حالا نویت میرسه به رایت ایمیجی که در مرحله قبل گرفته ایم . برای انجام این کارنرم افزار را اجرا کنید .  همانطور که مشاهده می کنید ایمیج گرفته شده در صفحه اصلی برنامه نمایش داده می شود .  برای رایت یک فایل ایمیج روی سی‌دی یا دی‌وی‌دی، روی گزینه Image Burning Wizard کلیک و فایل ایمیج را انتخاب کنید. در مرحله بعد، سی‌دی‌رایتر یا دی‌وی‌دی‌رایتر را تعیین کنید. تعداد کپی‌ها، متد رایت، سرعت رایت و تنظیمات دیگر را انجام دهید و کلید Start را بزنید.
شما می توانید با انتخاب چک باکس گزینه Delete image file after recording فایل ایمیج را بعد از رایت حذف کنید .

5 رایت - ایمیج CD و DVD با نرم افزار Alcohol 120

6 رایت - ایمیج CD و DVD با نرم افزار Alcohol 120

7 رایت - ایمیج CD و DVD با نرم افزار Alcohol 120

 

 

سومین گزینه ای که در برنامه وجود دارد Copy Wizardمی باشد که برای رایت سی دی بر روی سی دی یا برعکس استفاده می شود که الان این گزینه زیاد کاربرد ندارد .

🙂 :negative:

 

آموزش پاک کردن سی دی یا دی وی دی با نرم افزار Alcohol 120%

از طریق گزینه Erase Wizard می توانید یک سی دی یا دی وی دی را فرمت یا پاک کنید . با استفاده از این گزینه می توانید تمام اطلاعات را از روی یک سی دی یا دی وی دی حذف کنید . وقتی اینکار به اتمام برسد دیسک شما دیگر امکان بازیابی ، خواندن یا نوشتن (رایت مجدد) ندارد .
کافیست گزینه Erase Wizard را انتخاب کرده و در صفحه بعدی سرعت و نوع فرمت را مشخص کنید و بر روی Erase کلیک کنید .

 

8 رایت - ایمیج CD و DVD با نرم افزار Alcohol 120

:rose: :bye:

سپاس که از myp30 دیدن می کنید.

منتظر مطالب بعدی من در این سایتباشید.

این مقاله با کمک از وب سایت گوگل و گردو و آسا رایان در گروه سایت رایانه من جمع آوری ، ویرایش و تکمیل سازی شده است.

phamed
۲۰ دی ۱۳۹۵
28 بازدید